Z uwagi na ogromne zainteresowanie książkami, do odwołania czas realizacji zamówień wynosi 48h. Za opóźnienia przepraszamy! Darmowa wysyłka zamówień powyżej 100zł. 

Nasze Książki

Search

Marta

Zaczęłam rysować zanim jeszcze nauczyłam się chodzić. Podobno godzinami z wielkim przejęciem bazgrałam kredkami po kartkach (podłodze/dywanie/ścianach...). Po 30 latach niewiele się zmieniło, ale przynajmniej jestem bardziej wybredna co do powierzchni, na której maluję.

Ewa

Zawsze uwielbiałam pisać. No, może z wyjątkiem pierwszych sześciu lat życia… W dzieciństwie były to liczne wierszyki i nieliczne powieści, zazwyczaj porzucane po pierwszym rozdziale. Potem doszły całkiem poważne prace naukowe. Teraz przyszła pora na to, co najprzyjemniejsze: pisanie dla Najważniejszych Czytelników Świata o ich Wielkich Problemach.

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2016 od, wydawałoby się, prostego pomysłu: zrobić razem coś, co pomogłoby małym dzieciom budzić i pielęgnować ich empatię. A ponieważ jedna z nas pisze, a druga ilustruje, nie musiałyśmy się długo zastanawiać - od razu było jasne, że powinny to być właśnie książki dla dzieci. 

Po wielu godzinach pisania i poprawiania, a następnie tysiącach godzin projektowania i ilustrowania, dziesiątkach zmian i kilkukrotnym rozpoczynaniu od początku, w lutym 2019 skończyłyśmy pierwszą książkę - “Mimi i Czary na Odwagę”, a kilka miesięcy później kolejną - “Tutu i Najgorszy dzień”.

Podczas tworzenia książek konsultowałyśmy się z psychologami, by mieć pewność, że nasze bajki faktycznie będą pomocne w rozwiązywaniu emocjonalnych problemów małych Czytelników.

Rozmawiałyśmy też z dziesiątkami mam i dzieci, aby poznać ich opinie o tekstach i rysunkach. Ich entuzjastyczne reakcje i zapewnienia, że rodzicom te książeczki bardzo dobrze się czyta, a maluchy pilnie śledzą obrazki i chętnie słuchają, prosząc o “jeszcze”, pozwoliły nam uwierzyć w sens tego, co robimy.

Ostateczny kształt książek wiele zawdzięcza naszej wspaniałej amerykańskiej redaktorce Mary Kole, której bezcenne uwagi dotyczące wersji anglojęzycznej wykorzystałyśmy także w wersji polskiej. 

Wyszukiwarka