Zamówienia powyżej 80zł dostarczamy GRATIS kurierem DPD i do paczkomatu!

Do sklepu

Search

Marta

Zaczęłam rysować zanim jeszcze nauczyłam się chodzić. Podobno godzinami z wielkim przejęciem bazgrałam kredkami po kartkach (podłodze/dywanie/ścianach...). Po 30 latach niewiele się zmieniło, ale przynajmniej jestem bardziej wybredna co do powierzchni, na której maluję.

Ewa

Zawsze uwielbiałam pisać. No, może z wyjątkiem pierwszych sześciu lat życia… W dzieciństwie były to liczne wierszyki i nieliczne powieści, zazwyczaj porzucane po pierwszym rozdziale. Potem doszły całkiem poważne prace naukowe. Teraz przyszła pora na to, co najprzyjemniejsze: pisanie dla Najważniejszych Czytelników Świata o ich Wielkich Problemach.

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2016 od, wydawałoby się, prostego pomysłu: zrobić razem coś, co pomogłoby małym dzieciom budzić i pielęgnować ich empatię. A ponieważ jedna z nas pisze, a druga ilustruje, nie musiałyśmy się długo zastanawiać - od razu było jasne, że powinny to być właśnie książki dla dzieci. 

Po wielu godzinach pisania i poprawiania, a następnie tysiącach godzin projektowania i ilustrowania, dziesiątkach zmian i kilkukrotnym rozpoczynaniu od początku, w lutym 2019 skończyłyśmy pierwszą książkę - “Mimi i Czary na Odwagę”, a kilka miesięcy później kolejną - “Tutu i Najgorszy dzień”.

Podczas tworzenia książek konsultowałyśmy się z psychologami, by mieć pewność, że nasze bajki faktycznie będą pomocne w rozwiązywaniu emocjonalnych problemów małych Czytelników.

Rozmawiałyśmy też z dziesiątkami mam i dzieci, aby poznać ich opinie o tekstach i rysunkach. Ich entuzjastyczne reakcje i zapewnienia, że rodzicom te książeczki bardzo dobrze się czyta, a maluchy pilnie śledzą obrazki i chętnie słuchają, prosząc o “jeszcze”, pozwoliły nam uwierzyć w sens tego, co robimy.

Ostateczny kształt książek wiele zawdzięcza naszej wspaniałej amerykańskiej redaktorce Mary Kole, której bezcenne uwagi dotyczące wersji anglojęzycznej wykorzystałyśmy także w wersji polskiej. 

O kablach i (nie)konsekwencji
Wiadomość z przyszłości
Jeszcze więcej skarbów :)

Wyszukiwarka