Przepraszamy, ta strona nie będzie działać poprawnie na Twojej przeglądarce :( Polecamy użycie: Firefox, Chrome, Safari lub Edge.

Witamy w Dolinie Tumilu! 💛 Darmowa dostawa od 150 zł. 💛 Wysyłka w 24 godziny

Marta:

Zaczęłam rysować zanim jeszcze nauczyłam się chodzić. Podobno godzinami z wielkim przejęciem bazgrałam kredkami po kartkach (podłodze/dywanie/ścianach...). Po 30 latach niewiele się zmieniło, ale przynajmniej jestem bardziej wybredna co do powierzchni, na której maluję

Ewa:‍

Zawsze uwielbiałam pisać. No, może z wyjątkiem pierwszych sześciu lat życia… W dzieciństwie były to liczne wierszyki i nieliczne powieści, zazwyczaj porzucane po pierwszym rozdziale. Potem doszły całkiem poważne prace naukowe. Teraz przyszła pora na to, co najprzyjemniejsze: pisanie dla Najważniejszych Czytelników Świata o ich Wielkich Problemach.

Zaczęło się w 2016 roku...

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2016 od, wydawałoby się, prostego pomysłu: zrobić razem coś, co pomogłoby małym dzieciom budzić i pielęgnować ich empatię. A ponieważ jedna z nas pisze, a druga ilustruje, nie musiałyśmy się długo zastanawiać - od razu było jasne, że powinny to być właśnie książki dla dzieci. 

Pierwsze książki

Po wielu godzinach pisania i poprawiania, a następnie tysiącach godzin projektowania i ilustrowania, dziesiątkach zmian i kilkukrotnym rozpoczynaniu od początku, w lutym 2019 skończyłyśmy pierwszą książkę - “Mimi i Czary na Odwagę”, a kilka miesięcy później kolejną - “Tutu i Najgorszy dzień”.

Ale wcale nie tworzymy tak zupełnie same...

Podczas tworzenia książek konsultujemy się z psychologami, by mieć pewność, że nasze bajki faktycznie będą pomocne w rozwiązywaniu emocjonalnych problemów małych Czytelników.

Rozmawiamy też z dziesiątkami zaprzyjaźnionych mam i dzieci, aby poznać ich opinie o tekstach i rysunkach.

Ich entuzjastyczne reakcje i zapewnienia, że rodzicom te książeczki bardzo dobrze się czyta, a maluchy pilnie śledzą obrazki i chętnie słuchają, prosząc o “jeszcze”, dają nam wiarę w sens tego, co robimy.

Książki tworzymy razem z Wami

Często pytamy też Was na naszych kanałach na Instagramie i Facebooku, co sądzicie, czego Wam brakuje, co chciałybyście zobaczyć w naszych książkach... Jeśli chcesz podzielić się swoimi pomysłami, koniecznie zajrzyj na nasze social media lub pisz na dolina@tumilu.pl :)

Za kulisami

Drukujemy w Polskich drukarniach. Używamy najgrubszego na rynku ekologicznego papieru z certyfikatami FSC. Wszystkie książki mają twardą matową oprawę z błyszczącymi zdobieniami.