Witaj w Dolinie Tumilu! 💛 Gwarancja dostawy przed Dniem Dziecka! 💛 Powyżej 80zł wysyłka gratis 💛

Search

To, co najważniejsze na Święta (i nie tylko)

W okresie świątecznej gonitwy, nie będę Wam pisać o rabatach i promocjach... I tak już mamy pełne głowy.

 Chcąc stworzyć dzieciom Święta Idealne, gonimy pomiędzy kolejną partią idealnie polukrowanych pierników a polerowaniem okien. Biegamy, załatwiamy, kupujemy, dekorujemy i odkurzamy tylko nam widoczne pyłki. Wszystko dopinamy na ostatni guzik z naszej niekończącej się Listy Ważnych Spraw. 

A potem wreszcie przychodzą utęsknione, wymarzone, wyczekane Święta… i zostaje uczucie pustki, bo tak szybko minęły, bo czas gdzieś przeleciał przez palce. Bo w tym pędzie ciężko się było zatrzymać i zwyczajnie nacieszyć sobą.
 

Więc może w tym roku pieczmy pierniczki zupełnie nieidealne, za to wałkowane z zapałem przez małe rączki i obsypane imponującą ilością cukrowych posypek. Z lukrem rozsmarowywanym co chwilkę oblizywanymi paluszkami.

 

Dajmy wszystkim najlepszym ozdobom choinkowym zawisnąć na jednej gałązce, a mące rozsypać się po blacie. Niech Święta będą głośne i roześmiane. Z nieco zafałszowaną melodią i trochę pomylonym tekstem, za to śpiewanym pełną piersią.

Znajdźmy w sobie przestrzeń, by robić wszystko może mniej “perfekcyjnie”, ale bardziej RAZEM.

A tych nieodkurzonych okruszków w kącie pod kanapą i tak nikt nie zauważy :) 

Marta Dahlig

Marta Dahlig

Ilustruję książki dla dzieci, a prywatnie jestem mamą 5-letniej dziewczynki i 2-letniego chłopca. Na blogu piszę o macierzyństwie, empatii rodzicielskiej oraz (licznych) wyzwaniach łączenia roli mamy z prowadzeniem własnej firmy.

Zostaw komentarz (wszystkie pola wymagane)

Aby wyświetlać się w sklepie, komentarze muszą zostać zaakceptowane przez administratora.

Wyszukiwarka